У Харкові 52-річній директорці однієї з автошкіл у Куп’янському районі повідомили про підозру у привласненні понад 2,1 мільйона гривень державних коштів, отриманих за ненадані послуги.
Про це Харків Times повідомили у поліції Харківської області та обласній прокуратурі.
За даними слідства, у період з жовтня 2025 року до січня 2026 року директорка організувала схему привласнення коштів через систему ваучерів центру зайнятості. Вона укладала фіктивні договори на навчання водіїв категорії «С».
Автошкола не пройшла обов’язкової переатестації та не мала необхідної матеріально-технічної бази, зокрема вантажних автомобілів. Крім того, проведення занять було неможливим через активні бойові дії на території Куп’янського району, а жодної групи слухачів фактично не реєстрували.
Директорка оформлювала документи з неправдивими відомостями про нібито проходження навчання. У звітності вона зазначала, що слухачі пройшли навчання, склали державну кваліфікаційну атестацію та отримали професію водія. Таким чином вона «підготувала» 72 водія.
Підроблену звітну документацію директорка подавала до Харківського обласного центру зайнятості, після чого на рахунок автошколи перераховували кошти за ненадані послуги. У результаті державі завдано матеріальної шкоди.
Слідчі відділу поліції № 2 Харківського РУП № 3 ГУНП у Харківській області повідомили жінці про підозру за ч. 5 ст. 191 КК України — привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинене в особливо великих розмірах в умовах воєнного стану. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від 7 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.
Досудове розслідування триває, процесуальне керівництво здійснює Новобаварська окружна прокуратура м. Харкова, оперативний супровід — Управління СБУ в Харківській області. Наразі вирішується питання про обрання запобіжного заходу.